وکیل مالیاتی + بهترین وکیل مالیاتی تهران + مشاوره مالیاتی تضمینی | تکس مپ

یک وکیل مالیاتی خوب باید اطلاعات خود را در زمینه قوانین مالیاتی به روز نگه دارد و همچنین بر روند رسیدگی به پرونده ها مالیاتی و قوانین بیمه تامین اجتماعی نیز اشراف داشته باشد. مالیات به مبالغ خاصی گفته می شود که دولت، طبق قانون از اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین بودجه کشور و کنترل اقتصاد و اجرای سیاست های اقتصادی، دریافت می کند. در عصر حاضر مالیات از مهمترین منابع درآمدی داخلی کشورها برای حفظ و پیشبرد اهداف کشور است. وکیل مالیاتی در تهران باید دانش کافی در خصوص قوانین بیمه تامین اجتماعی را دارا بوده و حضور روزانه برای گردآوری مدارک مربوط به دارایی و اموال موکل خود را داشته باشد. در این مقاله با مفاهیم و مقررات مالیاتی و همچنین شیوه کار وکیل مالیاتی بهتر آشنا خواهید شد و همچنین به این موضوع پی خواهید برد که چه زمانی مشاوره از وکیل مالیاتی لازم است و چه پرونده هایی را برای انجام بهتر است به وکیل مالیاتی بسپاریم. هزینه وکیل مالیاتیبا توجه بهدعوای مالیاتیو اموری که قصد سپردن آن ها به وکیل را دارید متفاوت است و یک نرخ کلی به عنوانحقوق وکیل مالیاتیوجود ندارد.

  • یعنی برای حل و فصل مشکلات مالیاتی باید از وکیلی استفاده کرد که در بخش قوانین مالیاتی به صورت تخصصی تحصیل کرده و بر همه ی قوانین آن اشراف کامل دارد.
  • یکی از ابزارهای سیاست‌گذاری دولت‌ها برای تروج و تحدید فعالیت‌های اقتصادی در زمینه‌هایی خاص تنظیم و تدوین قوانین و مقررات معافیت‌های مالیاتی است.
  • پرداخت مالیات یکی از مسائل حقوقی پیچیده ای می باشد که بعضی افراد به ناچار درگیر چنین پرونده هایی می شوند چرا که ممکن است عمدأ و یا سهوأ تخلفاتی را انجام دهند که در این صورت قانون با آنها برخورد خواهد کرد و جریمه هایی را برای آنها در نظر خواهد گرفت.
  • دولت برای اینکه کشاورزان انگیزه تولید محصولات را داشته باشند معافیت مالیات درآمد کشاورزی را در حوزه های مختلف در نظر گرفته اند.
  • مالیات به مبالغ خاصی گفته می شود که دولت، طبق قانون از اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین بودجه کشور و کنترل اقتصاد و اجرای سیاست های اقتصادی، دریافت می کند.

وکیل متخصص مالیاتی مشاوره در خصوص مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد، املاک، ارث و … را نیز به موکل خود ارائه می‌کند. در حالی که مسئول مربوطه رئیس امور مالیاتی یا ممیز کل با مودی به توافق نرسند و همچنین در مواردی که برگ تشخیص بر اساس مقررات تبصره های ماده ۲۰۳ و ماده ۲۰۸ قانون مالیاتها به مودی ابلاغ گردد. ابلاغ قانونی پرونده مالیاتی به موجب ماده ۲۴۴ قانون، جهت حل و فصل موضوع به هیات حل اختلاف مالیاتی بدوی ارجاع می گردد. متعاقب آن واحد مالیاتی پس از تشریفات قانونی کتباً زمان تشکیل جلسه هیات را به مودی ابلاغ می نماید. طبق مقررات ماده ۲۳۸ قانون مالیاتهای مستقیم در مواردی که مودی نسبت به برگ تشخیص ابلاغ شده معترض باشد، به شرط رعایت نکات قانونی در اولین گام می تواند جهت رفع اختلاف به اداره امور مالیاتی مراجعه و کتباً تقاضای رسیدگی مجدد نماید. رئیس امور مالیاتی به موضوع رسیدگی و با توجه به اسناد و مدارک ابرازی اعلام نظر می نماید.

قوانین، مقررات و شرایط استفاده

وکیل با حق توکیل به غیر در انجام امور مورد وکالت از طرف موکل دارای اختیارت تام و مطلقه خواهد بود. امضا و اقداما ت وکیل به منزله تأیید و امضای موکل بوده و دارای اثرات قانونی می باشد. همینطور آقای دریاباری خدمات مشاوره حقوقی و انجام وکالت در زمینه تجارت و امور شرکت های تجاری را انجام می دهند.

فرق یک وکیل مالیاتی با یک حسابدار چیست؟

وکیل مالیاتی + بهترین وکیل مالیاتی تهران + مشاوره مالیاتی تضمینی | تکس مپ

مطابق با مقررات قانونی ایران کسی است که پروانه معتبر وکالت در دادگستری داشته باشد. وکلای دادگستری به طور کلی یا عضو کانون وکلای دادگستری و یا مرکز وکلا و مشاورین حقوق قوه قضاییه می باشند. در حال حاضر اخذ پروانه وکالت منوط به داشتن مدرک کارشناسی در رشته حقوق و پذیرفته شدن در آزمون وکالت است. کارآموزان وکالت پس از شرکت در مراسم تحلیف به عنوان وکلای پایه یک دادگستری شناخته می شوند.

همچنین موسسه های حقوقی معتبر در تهران، وکلای مالیاتی را به شما معرفی کرده و با توجه به بودجه ای که برای اخذ وکیل در نظر گرفته اید و همچنین با توجه به مشکل مالیاتی که دارید، می توان وکیل مورد نظر خود را انتخاب کرد. وکلای با تجربه و زیادی در این موسسه ها مشغول به انجام کار وکالتی هستند که در همه ی دعاوی ها تخصص و مهارت دارند. بنابراین می توان با توجه به موضوع پرونده وکالتی خود، یکی از این وکلا را برای انجام کار خود انتخاب کرد. وکالت آنلاین جامع ترین وب سایت اطلاع رسانی حقوقی کشور می باشد که با عضویت ده ها هزار وکیل دادگستری در سراسر ایران خدمات حقوقی به متقاضیان ارائه می نماید. وکالت آنلاین با توجه به پتانسیل ذاتی خود خدمات مشاوره حقوقی، وکالت دعاوی حقوقی را توسط بهترین و متخصص ترین ارائه می نماید.

وکیل افراز

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار