نازبو نکات مهم در کاشت نهال | nahalfa

از جنابعالی درخواست می کنم که از نهال تصاویری بگیرید و به شماره ۰۹۱۵۵۱۵۸۶۳۰ ارسال بفرمایید و سوال را مطرح کنید تا همکاران ما جنابعالی را راهنمایی کنند. رعایت موارد مهمی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد می تواند زمین شما را به یک زمین پربار و سود ده تبدیل کند که می توانید روزی خود و افراد بسیاری را از ان تامین کنید. هر کجا که خبری از کشاورزی و زمین زراعی باشد، خبر آب است. و هر جا که آب باشد، یعنی آبادی و سرزندگی در آن وجود دارد.

مهر مشرق زمین

معمولا شب قبل از کاشت، نهالها را در آب می گذارند تا ریشه‌ها به اندازه کافی آبگیری بکنند و رقابت اسمزی بین خاک و ریشه اگر بوجود آمد ریشه ها آب از دست نداده و خشک نشوند. برای کاشت درخت گلابی در زمین های خود می توانید خودتان دست به کار شوید و اقدام به پرورش نهال گلابینمایید. به صورت معمول، اواخر فصل زمستان و ابتدای فصل بهار بهترین زمان برای کاشت درخت انگور است. این زمان می تواند با توجه به نوع درخت انگور و نیاز سرمایی آن متفاوت باشد.

نظر شما

نازبو نکات مهم در کاشت نهال | nahalfa

باغداری به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت، نیازمند انتخاب بهترین الگوها و روشهاست. درختان گردو به صورت مستطیلی و به فاصله ۹ در ۱۲ متر و به فواصل ۶ در ۵/۴ متر ما بین آنها درختان دیگر غرس می شوند. ۳- دارای زاویه های وسیع و مناسب باشد که این شاخه تشکیل شاخه اصلی و اسکلت درخت را می دهد. در هنگام کاشت مسائل فوق باید رعایت شود و باید عمل آبیاری بعد از کاشت نیز مورد توجه قرار گیرد. ۲- ریشه ها نیز باید آزادانه در داخل چاله ها قرار گیرند. ۳- نوع هرس با هرس می توان تاج درخت را کنترل نمود و حومه معینی نگه داشت.

نهال اولین مرحله از شروع زندگی گیاه به عنوان خرید نهال درخت می باشد. قبل از نهال بودن گیاه یا دانه و یا قلمه می باشد و زندگی درخت گانه ای ندارد، اما بعد از این که به سن نهال رسید دیگر وقت آن است که درخت را در جای ثابتی برای سالیان سال و تا انتهای عمر درخت بکارید. بعضی ها به جای خرید و کاشت نهال سمت روش های سنتی مانند گرفتن قلمه از درخت و یا کاشت هسته ی میوه می روند. پس بهترین و بدون ریسک ترین روش برای کاشت یک درخت، کاشت نهال درخت می باشد. برای کاشت درخت میوه باید به نوع درخت و نکات مهم درباره کاشت آن توجه داشته باشید.

  • مثلا درخت خرما در مناطق مرطوب بار نمی‌دهد و از بین می‌رود.
  • در هر دو حالت زاویه بین شاخه‌ها و تنه تا زمانی که نهال دارای شاخه‌های جوان و قابل انعطاف است باید با کمک تکه‌های چوب باز نگه داشته شود.
  • آنچه مسلم است، هرس به سلامت، طول عمر و قدرت رشد و باروری درخت کمک می‌کند و باعث از بین رفتن شاخه‌های زاید و دفع آفات و بیماری‌ها می‌گردد.
  • لذا درخت در تمام جهات شاخه‌های قوی ایجاد کرده و محصول مناسبی نیز تولید می‌کند.
  • 5- اگر گیاه ریشه لخت است، قبل از پر کردن گودال، ریشه‌ها را به دقت پهن کنید.

به منظور کاشت بذر پسته بهتر است زمانی اقدام کنید که سرمای زمستان به طور کامل تمام شده باشد. در این قیمت قصد داریم تا در مورد زمان و نحوه کاشت انواع نهال به صورت تخصصی صحبت کنیم، پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. گودال را با همان خاک خارج شده از حفره پر کنید و از مالچ نیز استفاده کنید. در معنای دیگر بازدم کنشی است در برابر دم؛ زمین و درختان به ما نفس کشیدن را هدیه می‌دهند و ما در کنشی به زمین ودرختان با کاشتن درختی دیگرعمل او را پاسخ می‌گوییم.

زمان و نحوه کاشت نهال گردو:

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار