رشته نقشه کشی معماری هنرستان فنی و حرفه ای علم و تکنیک | معماری نواز

رشته نقشه کشی معماری هنرستان فنی و حرفه ای علم و تکنیک | معماری نواز تمام قسمت‌ها با جزئیات در دسترس هستند و خطاها و تداخلات قبل از وقوع برطرف خواهند شد و احتمال طراحی مجدد و دوباره کاری به صفر می‌رسد. مهندسین سازه و تاسیسات درک بهتری از طرح معماری دارند و طرحی منطبق بر واقعیت ارائه خواهند داد. مجری نیز براحتی آنرا درک می‌کند و کار بدون اشکال اجرا خواهد شد.

از وظایف یک مهندس معمار می توان به طراحی نمای خارجی سازه، طراحی فضاهای داخلی بناها و ارتباط میان آنها اشاره کرد. از مباحث بسیار مهم و ضروری رشته نقشه کشی می توان به فراگیری علم و هنر معماری، آشنایی با سبک و شیوه های اسلامی و جهان و بناهای تاریخی سایر ملل اشاره کرد. رشته معماری یکی از رشته های مهندسی و هنر می باشد که دانش آموخته نحوه سبک طراحی و شیوساخت و ساز را آموزش می بیند . این رشته یکی از رشته های پرطرفداری است که در صورت گذراندن آن در مدرسه می توانند به راحتی در دانشگاههای دولتی یا آزاد پذیرفته شوند . پس ازاعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 مشخص می گردد. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص زمان و سایر جزئیات مربوط به انتشار اسامی پذیرفته شدگان می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

دروس شایستگی فنی

نقشه کشی معماری یکی از این مجموعه رشته های امتحانی می باشد که نحوه پذیرش آن دستخوش تغییر گشته است. شرکت در پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای می باشد. برای شروع یک پروژه ساختمانی در ابتدا نیاز به تهیه نقشه ساختمان است. در واقع نقشه کشی ساختمان مبنا و اساس هر پروژه ساختمانی خواهد بود، چرا که کارفرما پس از اتمام نقشه کشی ساختمان اقدام به اخذ جواز، برآورد هزینه اجرا، مدت زمان انجام پروژه و عقد قرارداد با پیمانکاران ساختمان می نماید.

آبادیس افزونه ای کاربردی برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم، اپلیکیشن موبایل و همچنین ربات تلگرام دیکشنری و مترجم طراحی کرده است که میتوانید از لینک های بالا سایت تاسیسات ساختمان دانلود کنید. این رشته جزء رشته های بدون کنکور در پذیرش کاردانی فنی و حرفه ای سال 1400 می باشد. سطح تحصیلات و تجربیات متخصصین این دپارتمان و استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های مدل سازی و قطعه سازی، دقیق‌ترین دستگاه های حک و برش لیزر، پرینتر سه بعدی و همچنین بکارگیری دانش روز، باعث هرچه مطلوب تر کیفیت پروژه های انجام شده و رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان محترم شده است. این چیزی است که معمولا دیده میشود؛ یک ترسیم سه بعدی از ساختمان. ساختمان تمام شده به نظر می‌رسد و طراح و تیم مهندسی می‌تواند مفهوم را براحتی منتقل کند.

  • رشته نقشه کشی معماری از رشته های دوست داشتنی هنرستان است سنگین ترین رقابت در کل رشته های کنکور فنی و حرفه ای مربوط به پذیرش دختران در رشته معماری در شهر تهران است.
  • هدف از ترسیم نقشه نمای ساختمان، نشان دادن وضعیت ارتفاعی قسمت‌های خارجی ساختمان می‌باشد.
  • همچنین برای مشاهده فیلم های آموزشی رایگان رشته نقشه کشی معماری می توانید به صفحه رو به رو رفته و دروس مربوط به رشته نقشه کشی معماری که شامل دروس عمومی و تخصصی می باشد را مشاهده فرمایید.
  • نکته جالب اینجاست که دانش آموزانی که دیپلم رشته های ریاضی یا تجربی دارند هم می توانند در کنکور رشته نقشه کشی معماری شرکت کنند هنرستان یار برای تمام دیپلم های مجاز به شرکت در کنکور فنی و حرفه ای رشته نقشه کشی معماری با هر سطح و توانی برنامه ی ویژه ای دارد.
نقشه‌کشی در بسیاری از زمینه‌ها استفاده می‌شود برای مثال در مهندسی معماری، مهندس عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک اکثر پروژه‌ها بدون نقشه‌کشی آغاز نمی‌شود. در ساختمان‌سازی نیز نقشه‌کشی برای ایجاد یک پلان معماری، محاسبات سازه‌ای، پلان تاسیسات برقی و مکانیکی و نماسازی استفاده می‌شود. همان‌طور که گفتیم، نقشه‌کشی امری واجب و مهم در ساخت یک ساختمان است و امروزه حتی در بازسازی و نوسازی‌های کوچک، یا برای ساخت یک نما یا طراحی داخلی ساختمان نیز انجام می‌شود. در واقع داشتن یک نقشه در چنین پروژه‌هایی هر چند کوچک، اولا باعث می‌شود که رضایت و سلیقه‌ مشتری یا کارفرما قبل از انجام کار، در طرح دخیل شود و آن را ببیند تا از تغییرات بعدی که باعث افزایش هزینه‌ها و زمان پروژه می‌شود، جلوگیری گردد. همچنین باعث می‌شود که سازنده یک هدف و برنامه مدون برای انجام کار داشته باشد.

قوانین ثبت دیدگاه

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار